Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Panel
offline marchos87 blog budowlany - wyślj wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: DOM W NERINACH 4
176342 odwiedzin | wpisów: 183, komentarzy: 1517, obserwuje: 190

Dobry kawałek tekstu na początek tygodnia :)

autor: marchos87 blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

💔 Kobieto pamiętaj! Nie pozwól sobie na to, aby Twoje patelnie błyszczały bardziej niż Ty! Nie pozwól sobie na to, aby Twój dom błyszczał bardziej niż Ty!

💔 Sprzatanie domu nie jest najważniejszą sprawą na świecie!

❤️ Od kiedy masz własny dom zaczęłaś spędzać cały czas na sprzątaniu! Chcesz aby wszystko było czyste, poukładane i postawione pod linijkę. Najlepiej co do milimetra! Po co to? Mówisz, że tak musi być- „No bo co by było gdyby nagle ktoś mnie odwiedził?!”

💔 No to posłuchaj co by było!

Sprzątasz cały dzień a potem okazuje się, że wszyscy są bardzo zajęci, chodzą, bawią się , cieszą się życiem i nikt Cię niespodziewanie nie odwiedza!

💔 A co jeśli nawet ktoś nagle się pojawi?

💔 Nic! Zupełnie nic! Nie musisz się nikomu tłumaczyć, że właśnie w tej chwili coś nie leży na miejscu! Więcej! Oni nawet nie wiedza gdzie jest miejsce tej właśnie rzeczy!

💔 Ludzie nie są zainteresowani tym, co robisz przez cały dzień, ludzi nie interesuje to, że rezygnujesz ze wszystkiego żeby siedzieć i cały czas sprzątać, segregować i układać wszystko na miejscu! Ludzie chodzą do kina, na spacery i cieszą się życiem.

❤️ Życie jest krótkie- odpocznij, baw się, uśmiechaj się!

❤️ Miej czas aby pobyć z dzieckiem, posłuchać muzyki, poczytać książki, wybrać się na spacer, odwiedzić przyjaciela, ugotować to, co lubisz, wziąć długa kąpiel w wannie, wypić lampkę wina... Jest tyle cudownych pomysłów aby pięknie spędzić czas...

❤️ Pamiętaj! Dzisiejszy dzień się nie powtórzy! Tego czasu już nikt Ci nigdy nie odda! Kiedyś, za kilkanaście lat, ktoś spyta co robiłaś pięknego w życiu... co odpowiesz? Że walczyłeś z kurzem? Że prasowałaś, układałaś i szorowałaś patelnie?

💔 Myślisz, że ludzie będę pamiętali, że miałaś czysto w domu?

❤️ A ja myślę, że będą pamiętali waszą przyjaźń, wspólne spotkania, spacery, zjedzone razem kolacje, wyjścia do kina, przypalone kotlety i pomylone drogi w czasie wyjazdu na ferie i wiele innych, czasami bardzo nieperfekcyjnych, a przez to właśnie perfekcyjnych, cudownych i pełnych radości chwil waszego życia...

💔 Kobieto pamiętaj! Nie pozwól sobie na to, żeby Twoje patelnie błyszczały jaśniej niż Ty...

Beata Jasiówka 

 Medicum Płońsk

Autor grafiki: Stevan Dohanos


Komentarze (20)
autor: kasiazwarmii   dodano: 28 dni temu
jakże to prawdziwe, jakbym czytała o swojej teściowej, złota kobieta ale wiecznie nie ma na nic czasu bo sprząta, ja się z takiego sprzątania wyleczyłam po tym jak na kilka tygodni wylądowałam w szpitalu i wtedy wszystkim ten kurz czy bałagan po prostu wisiał.
Odpowiedź do kasiazwarmii
autor: wjablonkach2 dodano: 28 dni temu
a mąż nie posprzątał w tym czasie? po szpitalu musiałaś znów zaganiać? :P
autor: kasiazwarmii   dodano: 28 dni temu
ja mam motto takie "jak się zastanawiasz czy iść do fryzjera czy umyć okna, to idź do fryzjera, bo szybciej twój mężczyzna zauważy nową fryzurę niż umyte okna" ;)
autor: karolinalabajczyk   dodano: 28 dni temu
Ja na przykład sprzątać kocham :) Ale... Dom jest dla mnie , a nie dla kogoś, nigdy bym nie robiła coś pod kogoś, dlatego jak wkurza mnie coś u mnie w domu to argument "ktoś tu nie wejdzie" jest dla mnie śmieszny 😁😁😁 Teskt sam w sobie prawdziwy :)
Odpowiedź do karolinalabajczyk
autor: pa00 dodano: 28 dni temu
Witam w klubie :) jeszcze nigdy nie spotkałam na swojej drodze osoby,która powie,tak jak ja tzn.że kocha sprzątać ! Kocham mieć porządek i ani dzieci mnie w ty nie ostudziły,ani mąż,ani 3 kot i dwa pasy haha A,że sprzątam systematycznie bo lubię mieć czysto,nie mam z tym wcale problemu czy też nie zabiera mi to dużo czasu.Pozdrawiam wszystkich lubiących i tych mniej lubiących sprzątać :)
Odpowiedź do pa00
autor: fidulec   dodano: 22 dni temu
No i ja należę do ciągle sprzątających. No, może tego nie kocham, ale nie posiedzę spokojnie jak wiem, że coś jest do zrobienia. Takie ADHD sprzątające 🤣🤣
autor: marchos87   dodano: 28 dni temu
Myśmy się z żoną kilka razy przeprowadzali i zawsze po przeprowadzce pierwsza wizyta gości to było ładnie posprzatane. Później już uznaje zasadę że jak ktoś przychodzi to do mnie a nie oglądać dom. Więc nie powinno go obchodzić czy porządek czy bałagan :)
autor: maly-domek   dodano: 28 dni temu
kobieta nie spedza czasu na sprzataniu kiedy razem z nia bez grafiku i przypominania, dom ogarnia rowniez mieszkajacy w nim mezczyzna, dzisiaj u mnie w pracy byla wlasnie rozmowa na ten temat, ze niektorym panom trzeba przypominac o ich obowiazkach ponraz setny a inni sami o tym mysla i sami biora sie za sprzatanie, i w tym drugim przypadku jest o wiele prosciej funkcjonowac kobiecie w domu i nie musi sobie czytac takich tekstow...
Odpowiedź do maly-domek
autor: karolinalabajczyk   dodano: 28 dni temu
To też święta prawda, my akurat dobralismy się tak że oboje to lubimy. Ale Serio Panowie odkurzacz nie parzy :)
Odpowiedź do karolinalabajczyk
autor: pa00 dodano: 28 dni temu
Potwierdzam,chociaż mój mąż odkurza na sztywnych nogach haha! już wole jak wezmie mopa do ręki i zmyje podłogi ;)
Odpowiedź do maly-domek
autor: wjablonkach2 dodano: 28 dni temu
zgadzam się w 100 %
Odpowiedź do maly-domek
autor: marchos87   dodano: 28 dni temu
U nas akurat więcej żona sprząta, ja głównie ogarniam łazienki i odkurzanie. Natomiast co do gotowania to 80% czasu w kuchni, to ja siedzę w garach :)
autor: wjablonkach2 dodano: 28 dni temu
Jak się patrzy na wykończenia, to też mam wrażenie, że targowisko próżności, każdy sie prześciga w zdjęciach, kto jaką kanapę kupił, a kto ma lepsze kafle w łazience, o prawdziwej budowie to tu mało co
Odpowiedź do wjablonkach2
autor: marchos87   dodano: 28 dni temu
Obecnie te blogi bardziej służą jako dzienniki budowy dla inwestorów. Natomiast tak jak piszesz z blogiem budowlanym ma to niewiele wspólnego :)
Odpowiedź do marchos87
autor: maly-domek   dodano: 28 dni temu
ale co to znaczy blog budowlany? chyba nie maja tu pisac wykonawcy jakie to kolejne fuszerki odwalili na budowach i za ile 😁 specjaliscy wymadrzaja sie na forum muratora, i tak tutaj sporo rozmow o roznych praktycznych rozwiazaniach, bob nie bedzie klepal bloga bo on na tym nie zarabia...
Odpowiedź do wjablonkach2
autor: kropki   dodano: 28 dni temu
Nie zgadzam się. Ja jestem bardzo wdzięczna wszystkim blogowiczom za publikowanie zdjęć. Dzięki temu mogę się zainspirować, poznać panujące obecnie trendy. Wielkie dzięki! Wykończeniówka to też etap budowy.
Odpowiedź do kropki
autor: marchos87   dodano: 28 dni temu
Jeszcze dużą zaletą blogów jest możliwość podpatrzenia jak ktoś inny wybudował dokładnie ten sam dom co Ty. Mało gdzie można tyle informacji i zdjęć znaleźć na ten temat. Jeszcze nawiązać kontakt która ten dom już skończyła.
Odpowiedź do marchos87
autor: maly-domek   dodano: 28 dni temu
ja poza zaletą poznania różnych rozwiązań i pomysłów na budowę i urządzenie domu, doceniam możliwość pokłócenia się np. o kaloryfery lub podłogówkę :) to doskonale kanalizuje stresy z budowy :D albo znowu prowadzenia przyjemnych i sympatycznych rozmów w gronie budujących, którzy jako nieliczni potrafią nawzajem zrozumieć swoje problemy :)))
Odpowiedź do kropki
autor: wjablonkach2 dodano: 25 dni temu
Ale trendy to można u architektów wnętrz śledzić ... :D
autor: jaspis130maria   dodano: 28 dni temu
Święta prawda - amen! Ale ja nauczyłam się tych złotych zasad dopiero w wieku 50++ (dwa plusy uzasadnione(!)
« Nowszy wpis Starszy wpis »
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów: 67250
Liczba wpisów: 225810
Liczba komentarzy: 897663
Liczba zdjęć: 656036
Liczba osób online: 176