240 tys. użytkowników
681227 zdjęć, 903619 komentarzy
426 osób online

Jaka bateria do umywalki nablatowej? Podpowiadamy


Bateria do umywalki powinna być niezawodna i służyć przez wiele lat. Używana wiele razy w ciągu dnia, oprócz nowoczesnego designu, wpasowującego się idealnie w zamysł jednakowych dodatków w łazience, musi być także praktyczna. Jak wybrać baterię do umywalki nablatowej? Oto elementy, na które warto zwrócić uwagę!



Dlaczego wymiar baterii jest tak ważny w dopasowaniu do umywalki?

Kupując baterię do umywalki, wiele osób zastanawia się przede wszystkim nad jej wizualnymi walorami. Drugim kryterium jest zazwyczaj jej funkcjonalność. A ile z nich myśli o wymiarze? Umywalki nablatowe różnią się kształtem oraz rozmiarem. Źle dobrana bateria będzie powodować rozchlapywanie się wody, a to na pewno nie będzie mile widziane. Dlatego warto pamiętać, aby do małej umywalki wybierać baterię z krótką wylewką, natomiast do tej większej – wysoką baterię.

Umywalki nablatowe charakteryzują się wyższym rantem. Najlepsza będzie zatem bateria sztorcowa montowana na blacie szafki lub wmontowana w ścianę.


Bateria podtynkowa – jakie są jej zalety?

Jest to rozwiązanie wręcz idealne w przypadku minimalistycznych aranżacji. Taki rodzaj baterii sprawdzi się w przypadku każdej umywalki. Dodatkową zaletą jest także większa wytrzymałość ze względu na to, że umieszczony w ścianie mechanizm nie jest narażony na uszkodzenia zewnętrzne.

Kolejnym plusem jest łatwość w czyszczeniu. Dzięki temu, że większość elementów jest schowana w ścianie, nie są one narażone na powstawanie osadów i innych zabrudzeń.

Baterie mocowane na umywalce nablatowej

Innym rozwiązaniem, jeśli zakupiona umywalka posiada otwór na baterię, jest umieszczenie jej właśnie w tym miejscu. Jeśli jednak umywalka takiego otworu nie posiada, można zamontować ją na blacie. W takim przypadku należy wziąć pod uwagę odpowiednią odległość między wylewką a krawędzią umywalki. Powinna ona wynosić około 15 cm. Mniejsza będzie utrudniać swobodne mycie rąk, większa będzie powodować rozchlapywanie wody.

Ważne będzie także zachowanie odległości między baterią, ścianą a rantem umywalki. Zapewni to łatwiejszy dostęp do baterii podczas czyszczenia lub wymiany na nową.



Baterie do umywalki nablatowej – z jakiego surowca?

Wybierając baterie do umywalki, warto także zwrócić uwagę na rodzaj surowca, z jakiego zostały wykonane. Najchętniej wybierane są te produkowane z mosiądzu lub z nierdzewnej stali. Jeden i drugi materiał ma swoje zalety.
Stal nierdzewna jest odporna na działanie kwasów i nie ulega korozji. Jest także bardzo łatwa w utrzymywaniu czystości.
Mosiądz z kolei cechuje niezwykła solidność i wytrzymałość. Oprócz odporności na korozję wykazuje także właściwości przeciwbakteryjne. Wymaga jednak delikatniejszego traktowania podczas czyszczenia, dlatego unikaj szorstkich szczotek o twardym włosiu.

Jak dobrać kolor baterii do stylu łazienki?

Przemyślany, spójny design zagwarantuje, że łazienka nie tylko spełni swoje podstawowe funkcje, ale będzie także pomieszczeniem estetycznym wizualnie. Jeśli marzysz o łazience w stylu industrialnym, wybierz chłodne odcienie baterii. Do łazienki w stylu glamour świetnie sprawdzą się te w kolorze srebra lub złota. Coraz większą popularnością cieszy się czarna armatura łazienkowa. Eleganckie i uniwersalne baterie pasują zarówno jako element kompozycji, jak i charakterystyczny akcent na zasadzie kontrastu.
Jesteś na etapie aranżowania swojego mieszkania? Sprawdź na reuter.com, jaki blat do łazienki będzie najlepszy.

Artykuł Sponsorowany.


artykuł partnera
W dzisiejszych czasach, kiedy technologia wkroczyła do niemal każdego aspektu naszego życia, zabezpieczenie domu przed nieoczekiwanymi awariami, takimi jak zalanie, stało się niemal podstawą.
więcej
artykuł partnera
Zanim jeszcze przystąpisz do wyboru konkretnych paneli podłogowych do swojego domu, powinieneś rozważyć wiele czynników mogących na ten wybór wpłynąć. Elementami, które koniecznie musisz uwzględnić, są rodzaje poszczególnych panel (...)
więcej
artykuł partnera
Protokół przekazania mieszkania określany jest także jako protokół zdawczo-odbiorczy. Jest kluczowym dokumentem podczas przekazywania nieruchomości między stronami umowy najmu lub sprzedaży. Podpisanie protokołu zdawczo-odbiorczego umożliwia dokładne ustalenie stanu technicznego lokalu ...
więcej
artykuł partnera
Mozaika ceramiczna od zawsze była synonimem artystycznego wyrazu, ale Raw Decor nadaje jej zupełnie nowy wymiar! Abstrakcyjne wzory, żywa kolorystyka - miłośnicy stylu memphis będą zachwyceni!
więcej
artykuł partnera
Zalane mieszkanie to przykra niespodzianka i spore ryzyko finansowe, które może przytrafić się każdemu. Niezależnie od tego, czy woda pochodzi z pękniętej rury, nieszczelnego dachu, czy z mieszkania sąsiada, skutki mogą być poważne i kosztowne.
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.