Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinemarchos87 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: DOM W NERINACH 4
157665 odwiedzin | wpisów: 174, komentarzy: 1410, obserwuje: 178
 

Doszedł

autor: marchos87 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

blog budowlany - mojabudowa.pl

Dzisiaj odebraliśmy projekt !!! Troszkę to zagmatwane i ciężkie do ogarnięcia ale sie nie poddajemy. W piątek muszè oddać projekt i niech sie dzieje wola Boża :) 

Mam tylko do tego czasu zdecydować sie na materiały jakie zostaną użyte na budowie. W projekcie jest ytong 24+20 styro ale chyba zmienimy na czerwone ... Bardziej wytrzymały materiał o ile sie nie mylę. Ściana straci troszeczkę na U ale postanowiłem zainwestować w lepszy styro niż jest w zestawieniu  i dam grafitowy 0,031 i suma sumarum tak wyjdzie U na plus ::) 

Nie wiem tylko co musze ustalić na 100% do piątku zanim oddam projekt. Rodzaj materiału na ściany, podłogi i dach. Nie wiem co z usunięciem wentylacji z i wsadZeniu mechanicznej. Te zmiany chyba nie mozna zmieniać samemu w czasie budowy ... Tak samo ze zmiana pieca na gazowy i grzejników na podlogowke . 


Komentarze (9)
autor:po-prostu-my  dodano: 2014-12-30 | 10:30:18
Wszystkie wątpliwości powinien rozwiać projektant :)
autor:bena-marcin  dodano: 2014-12-30 | 11:30:44
Ytong zmienialismy na porotherm, zmienialiśmy grubośc styropianu i zmienialiśmy w kilku pomieszczeniach kaloryfery na ogrzewanie podłogowe. działo się to wszystko po uzyskaniu pozwolenia na budowę, tzn. nie informowaliśmy o tym starostwa. Sa to chyba zmiany, które nie wpływaja na uzyskanie pozwolenia.
autor:mgagatka2013  dodano: 2014-12-30 | 12:10:43
Na etapie projektu zgłasza się tylko istotne zmiany w kubaturze budynku oraz elewacjach zewnątrznych np. drzwi zamiast oka; likwidacja podcienia, zwiekszenie powierzchni domu...
To z czego będziecie budowali jest to Waszą indywidualną sprawa i nie podlega zgłaszaniu. Pozdrawiam :-)
autor:maud79  dodano: 2014-12-30 | 12:31:05
wentylacja mechaniczna jako wpis do dziennika budowy
autor:marchos87  dodano: 2014-12-30 | 12:39:15
Dzięki za odpowiedz !!! Zadzwoniłem jeszcze do architekta i powiedział, że możemy zmienić beton komórkowy na cegłę przy nie zmienionej grubości muru już po otrzymaniu pozwolenia więc nie ma problemu. Likwidacja kominów wentylacyjnych jak napisał maud79, może być wpisem do dziennika więc super. Wszystko wydaje się jasne :) Jeszcze tylko musimy uzgodnić usytuowanie domu na działce.
autor:madic27  dodano: 2014-12-30 | 12:39:15
spokojnie wszystko ogarniecie:-) my nie informowalismy starostwa o naszych zmianach bo dopiero po roku od rozpoczecia budowy tak postanowilismy.zycze powodzenia i pozdrawiam...
autor:rodzinna-budowa  dodano: 2014-12-30 | 14:32:09
Witam Archonowiczów! :D My podobnie budujemy z Ytonga i dajemy grubszy styropian... zupełnie nie przekonuje mnie opcja 36 bez styropianu ..
Zyczę powodzenia i pozdrawiam!
Tytuł: Ściana
autor:magic  dodano: 2014-12-30 | 16:13:25
Również bym zmienił na czerwone :) Przy Porothermie 25 cm i 20 cm wełny z dobrą lambdą możesz zejść z U w granice 0,15 co jest wynikiem na miarę domu pasywnego. Oczywiście same ściany to dopiero początek zabawy z technologiami pasywnymi, ale bazę już będziesz mieć :P No i beton 24 cm będzie miał znacznie gorszą izolacyjność akustyczną niż ceramika, co może mieć spore znaczenie (u mnie ma, bo mieszkam w pobliżu obwodnicy autostradowej i moja ulica jest NIESTETY coraz częściej traktowana jako dojazdówka do tejże) :/ Przy ścianach z ceramiki problem nie jest aż tak słyszalny, jak np. u moich sąsiadów, którzy budowali się właśnie z betonu komórkowego.
Odpowiedź do magic
autor:marchos87  dodano: 2014-12-30 | 17:47:04
Bardziej to wziąłem pod uwagę wytrzymałość materiału niż akustykę, działka jest w polu z dojazdem droga wewnętrzną wiec cisza jak makiem zasiał, architekt tylko mówił mi ze nie opłaca sie robic styro 0,031 tylko zrobić zwykły biały... Ale może i tak zrobię jakiś lepszy. Wole wiecej zainwestować jeżeli cos to zmieni pózniej.

Powrót po kilku miesiącach :)

autor: marchos87 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witam wszystkich po kilku miesiacach !!!

Od razy składam najlepsze życzenia i spokojnych Świąt :) 

A tak przy okazji muszę się pochwalić, że przed wczoraj kupiliśmy z żoną projekt domu "Dom w Nerinach 4" wraz z wentylacji mechanicznej. Wizyta w biurze u architekta bardzo sympatyczna i czekamy na dostawę, a po nowym roku panowie zaczną załatwienia w sprawie pozwolenia na budowę :)


Pozdrawiamy